Kylie Jenner solidarizohet me të infektuarit me koronavirus, dhuron 1 milion dollarë

Kylie Jenner solidarizohet me të infektuarit me koronavirus, dhuron 1 milion dollarë

Kronavirusi është përhapur me shpejtësi në të gjitha shtetet e botës duke marrë mijëra jetë njerëzish dhe duke lënë të infektuar mijëra të tjera.

Së fundmi, 22-vjeçarja e njohur Kylie Jenner e cila njihet për bamirësitë e shumta ka bërë donacion për spitalet në Los Angeles, aty ku po qëndron një numër i madh të infektuarish.

Kylie ka dhuruar 1 milion dollarë, megjithatë ndihmën e saj ajo nuk ka dashur ta bëjë publike.

Por, doktoresha e Kylie nga gëzimi e ka ndarë lajmin me të gjithë.Ajo e ka cilësuar gjestin si të jashtëzakonshëm, pasi në këtë periudhë çdo ndihmë sado e vogël është shpresë.

TAGS