Ky person mund ta joshë Messin për t’iu bashkuar Interit

Ky person mund ta joshë Messin për t’iu bashkuar Interit

Javier Zanetti mund ta joshë Lionel Messin për t’iu bashkuar Interit në verë, sipas ish-përfaqësuesit të Argjentinës, Juan Sebastian Veron.

Marrëveshja e Messit me Barcelonën mbaron në fund të këtij sezoni dhe mbetet të shihet nëse 33-vjeçari do të mbetet në Camp Nou apo do të kërkojë t’i bashkohet ndonjë klub tjetër, transmeton Express.

Ish-presidenti i Barçës Joan Laporta zbuloi kohë më parë se Interi ishte bërë përpjekje ta blinte Messin në të kaluarën, ndërkohë ish-shefi i Interit Massimo Moratti ka sugjeruar se pronarët e tanishëm të klubit zikaltër kanë kapacitet për të arritur marrëveshje për të.

Por Laporta synon ta mbajë Messin në Barcelonë edhe për shumë vjet, nëse i fiton zgjedhjet presidenciale në klub këtë muaj.

Ish-ylli i Interit dhe Argjentinës Veron nuk pret që Messi ta ndjekë rrugën e Cristiano Ronaldos dhe të shkojë në Serie A, por thotë se zëvendëspresidenti i Interit, Zanetti, mund të jetë çelësi nëse bëhet ndonjë ofertë e majme.

“Nuk mendoj se ai do të shkojë në Itali. Nëse do ta bëjë, do të ishte për shkak të Javier Zanettit, i cili e njeh atë dhe do të tentojë të bisedojë me të për ta bërë të ndihet përsëri i rëndësishëm dhe për t’ia shpjeguar projektin e klubit për të ardhmen”, tha Veron.

Zanetti luajti përkrah Messit në ekipin kombëtar argjentinas për gjashtë vjet.

TAGS