Ky mund të jetë formacioni i ‘çmendur’ i Real Madrid me tri super transferime

Ky mund të jetë formacioni i ‘çmendur’ i Real Madrid me tri super transferime

Real Madrid përgatitet për epokën e re të ‘Galaktikëve’, ky mund të jetë formacioni i ‘çmendur’ me tri super transferime.

Real Madridi në verë synon të bëjë tri super transferime, si Kylian Mbappe, Erilng Haaland dhe Eduardo Camavinga.

“Los Blancos” këtë verë nuk transferuan ndonjë lojtarë shkaku i pandemisë së koronavirusit, derisa vetëm lejojë disa lojtarë të largohen në formë huazimi dhe disa i shiten, përcjellë lajmi net.

Sipas AS, Zinedine Zidane synon ta transferojë sulmuesin e Borussia Dortmund, Erling Haaland, kur ky i fundit vendos të largohet nga klubi gjerman.

Pos tij, tekniku francez është duke shtyrë klubin madrilen që në verë të bëjë dy transferimet e preferuar Kylian Mbappe dhe Eduardo Camavinga.

Të dy francezët janë duke shkëlqyer, derisa transferimi i të dyve do kushtojë mbi 300 milionë euro.

Ky mund të jetë formacioni i ‘çmendur’ i “Los Blancos” për vitin e radhës:

Courtois, Carvajal, Ramos, Varane, Mendy, Casemiro, Kroos, Camavinga, Mbappe, Haaland, Hazard.

TAGS