Ky është mesazhi i djalit të Maradonës për vdekjen e tij

Ky është mesazhi i djalit të Maradonës për vdekjen e tij

Djali i legjendës argjentinase, Diego Armando Maradona, i cili vdiq të mërkurën në moshën 60 vjeçare, ka dhënë një mesazh për babain e tij të ndjerë pasi nuk mundi të jetë i pranishëm në funeral përshkak se rezultoi pozitiv me COVID-19.

Ai përmes një video mesazhi emocional i dha lamtumirën babait të tij, i cili u varros të premtën.

“Do të kisha dashur ta kaloja kohën ndryshe, duke harruar momentet e vështira dhe të argëtohem për një kohë. Tani jam shumë larg teje, shpresoj të buzëqeshësh dhe të jesh gjithmonë i lumtur”, tha djali i legjendës së Napolit në rrjetin e tij në Instagram.

Kujtojmë se Argjentina shpalli tre ditë zie me rastin e vekjes së Maradonas.

TAGS