Ky do të jetë ylli i ardhshëm në Barcelonë

Ky do të jetë ylli i ardhshëm në Barcelonë

Këto janë kohë të trazuara në FC Barcelona. Blaugrana janë në një situatë të tmerrshme financiare dhe panë yllin e madh Lionel Messi të largohet këtë verë.

Sidoqoftë, ka ende shumë talent në kryeqytetin katalanas, përcjell ORAinfo

Një nga talentet më të mëdhenj është pa dyshim Ansu Fati. Spanjolli 18-vjeçar mund të bëhet ylli i ardhshëm në Camp Nou. Për t’u siguruar në këtë, Barça nuk dëshiron të presë shumë kohë për të rinovuar kontratën e tij. Sipas Mundo Deportivo, klubi do të donte të finalizonte marrëveshjen para klasikut të javës së ardhshme.

Fati kaloi nëpër disa kategori të të rinjve të FC Barcelona para se të kalonte në ekipin e parë. Ai tashmë ka luajtur 46 ndeshje atje (14 gola, 5 asistime). Ai gjithashtu luajti katër ndeshje ndërkombëtare për Spanjën, në të cilat ai shënoi një herë. Aktualisht, Fati është akoma në Katalonjë deri në mesin e vitit të ardhshëm (me një opsion klubi prej 2 vjetësh)/ORAinfo/

TAGS