Kur mund të debutojë ylli i tyre i ri, flet menaxheri Solskjaer

Kur mund të debutojë ylli i tyre i ri, flet menaxheri Solskjaer

Menaxheri Solskjaer tregon se kur ylli i tyre i ri mund të debutojë.

Menaxheri i Manchester United, Ole Gunnar Solskjaer, ka lavdëruar Amad Diallon duke thënë se ka zhvilluar një seancë stërvitore shumë të mirë.

18 vjeçari u transferua nga Atalanta në Old Trafford, marrëveshje e cila ishte bërë në tetor të vitit të kaluar.

Diallo nuk ka startuar në asnjë ndeshje të Atlantas këtë sezon, ai u inkuadrua vetëm nga banka rezervë.

Megjithatë, Solskjaer është impresionuar se si sulmuesi është përshtatur kaq shpejt me skuadrën dhe ai mund të jetë në formacion pas një muaji.

“Ai mund të pranojë shumë mirë topin, ka pasur momente të mira në seancat stërvitore dhe po bën madje një ndryshim në skuadër, gjë që është për t’u veçuar”, përfundoi menaxheri i Djajve të Kuq.

TAGS