Kur askush se priste, Milani po bën transferim ‘bombë’

Kur askush se priste, Milani po bën transferim ‘bombë’

Milani afër marrëveshje me Kessien dhe transferimit të Brandt.

Milani thuhet se ka ngritur ofertën e tyre për të rinovuar kontratën e Franck Kessie dhe për të tentuar transferimin e Julian Brandt nga Borussia Dortmund.

Marrëveshja e mesfushorit skadon në qershor të vitit 2022 dhe Rossonerët duan t’i ofrojnë kontratë të re, kështu që ai nuk largohet nga San Siro si një lojtar i lirë si Gigio Donnarumma dhe Hakan Calhanoglu.

Sipas La Gazzetta dello Sport, përfaqësuesit e Milanit do të takohen me agjentin e lojtarit George Atangana javën e ardhshme, por Rossonerët tashmë kanë rritur ofertën e tyre të kontratës në 5.5 milionë euro plus shtesat për të arritur potencialisht 6 milionë në vit.

Kessie është në një marrëveshje 2.2 milionë euro në vit te Milani dhe agjenti i tij thuhet se kërkoi një kontratë të re 7 milionë euro në vit me Liverpoolin, që besohet të jetë i interesuar në ish-mesfushorin e Atalantas.

Milani mund t’i ofrojë Kessies një zgjatje të kontratës dyvjeçare, kështu që kushtet e marrëveshjes mund të diskutohen përsëri në një vit.

Ndërkohë, Rossonerët janë ende në kërkim të një mesfushori të ri sulmues i cili potencialisht mund të zëvendësojë Hakan Calhanoglun.

Gazeta sugjeron se Julian Brandt i Borussia Dortmund është në radarët e Rossonerëve. Milan dëshiron të nënshkruajë lojtarin në huazim me një mundësi për ta blerë, por kjo do t’i kushtonte Rossonerëve rreth 5 milionë euro për huazimin njëvjeçar të lojtarit plus një mundësi për të blerë lojtarin për 22 milionë euro.

TAGS