Kupa e Amerikës: Brazili prezanton fanellat speciale

Kupa e Amerikës: Brazili prezanton fanellat speciale

Kombëtarja e Brazilit ka prezantuar fanellat e dyta që do t’i përdorë në Kupën e Amerikës.

Kupa e Amerikës këtë vit mbahet në Brazil, dhe fillin nga 14 qershori deri më 7 korrik.

Ky eveniment i madh futbolli që këtë vit shënon 100 vjetorin, do të manifestohet me fanella të veçanta nga Kombëtarja e Brazilit.

Pesë herë kampionët e botës, kanë përgatitur fanella të veçanta dhe shumë të bukura për 100 vjetorin e Kupës së Amerikës.

Brazili në Kupën e Amerikës është pjesë e grupit A, së bashku me Bolivinë, Venezuelën dhe Perunë./Lajmi.net/

[embedded content]

TAGS