Kthehet pas 20 vitesh, vetëm një Pagani Zonda

Kthehet pas 20 vitesh, vetëm një Pagani Zonda

Refuzon të largohet dhe pas 20 vitesh, kthehet shumë më i fuqishëm

Kompania Zonda e ka larguar zyrtarisht më 2012, për ta zëvendësuar me Huayra, mirëpo kjo makinë nuk po dorëzohet, transmeton Telegrafi.

Tani që janë bërë 20 vjet, që kur Zonda u prodhua për herë të parë, është vendosur të kthehet sërish. Megjithëse, Pagani ka sjellë ndonjë model të tillë, për klientët e pasur, që kanë pasur të ardhura të mëdha, për të investuar në prodhim.

Vendimi fundit i kompanisë, është që ta kthejë një Zonda edhe më të fuqishëm, të emëruar Zun. Raportohet se nën kapak do ta ketë motorin me 7.3 litra nga AMG që prodhon 760 kuaj fuqi, ndërsa nuk bëhen të ditura specifikat tjera.

Deri tani, Pagani ka shpërndarë disa imazhe, që tregon linjat e përafrta që do t’i ketë kur të lansohet.