“Kollitje masive” në aeroplan, pasagjerët futen në karantinë

Ekuipazhi dhe udhëtarët në një aeroplan të Virgin u desh të mbaheshin në karantinë pas “shpërthimit të sëmundjes” gjatë fluturimit.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, të gjithë në bordin e fluturimit VS610 nga Barbados në Gatwick u desh të kalonin një kontroll mjekësor pas një shpërthimi të ‘sëmundjes së kollitjes’.

Besohet se pesë anëtarë të ekuipazhit u bënë të sëmurë pasi fluturimi u ul në Gatwick rreth orës 5.20 të mëngjesit të këtij mëngjesi.

Policia hipi në aeroplan me maska dhe i mori të gjithë në bordin e një zone mbajtëse ku u kontrolluan.

Fluturimi besohet të ketë qenë me disa pasagjerë, pas një lundrimi në Barbados. Kështu mendohet se
sëmundja duket se kishte origjinën në bordin e anijes dhe jo në aeroplan. /Telegrafi/

TAGS