Klopp tha se ‘Camp Nou’ nuk është tempull i futbollit, vjen përgjigja e Barcelonës

Klopp tha se ‘Camp Nou’ nuk është tempull i futbollit, vjen përgjigja e Barcelonës

Klopp tha se ‘Camp Nou’ nuk është tempull i futbollit, vjen përgjigja e Barcelonës

Të mërkurën mbrëma Barcelona në ‘Camp Nou’ pret Liverpoolin, në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve.

Barcelona tashmë ka siguruar tillin e La Ligas në Spanjë, ndërsa Liverpool vazhdon të shpresojë në titullin e Premierligës.

Trajneri Jurgen Klopp, gjatë një paraqitje para medieve, ka refuzuar t’i jap epitetin tempull i futbollit stadiumit “Fadil Vokrri’

“Camp Nou është i vetmi stadium ku nuk kam luajtur, është goxha i madh, por jo tempull i futbollit”, ka deklaruar Klopp, përcjell ‘lajmi.net’.

I menjëhershëm ka qenë reagimi i Barcelonës, që me një postim në ‘Twitter’ i është referuar stadiumit të tyre si shtëpi të tyre, tempull dhe kështjellë./Lajmi.net/

[embedded content]

TAGS