Klopp jep lajmin e keq për tifozët e Liverpool

Klopp jep lajmin e keq për tifozët e Liverpool

Klopp dëshpëron tifozët, s’do të ketë blerje.

Liverpooli ka nevojë për blerje, por Jurgen Klopp s’do të blejë.

Ose më saktë, drejtuesit e Liverpoolit, për shkak të situatës me pandeminë, s’kanë para të shpenzojnë dhe t’i sjellin gjak të ri në skuadër trajnerit gjerman.

Është vet Klopp që ka konfirmuar se mund të ketë zero ardhje në janar.

“Nuk mund ta them me siguri të plotë që nuk do të bëjmë asnjë blerje tani, por thjesht nuk është e mundur në këtë situatë”, tha ai.

“Edhe nëse do të bashkohen ndonjë lojtar më ne, që nuk e di a do të ndodhë, nuk e cilësoj si një zgjidhje të drejtë, pasi koha është e shkurtër për t’u përshtatur dhe vështirë që do të na ndihmonte”.

TAGS