Kjo është ‘kritika’ që mori Gashi pasi bëri tatuazhin për Kosovën

Kjo është ‘kritika’ që mori Gashi pasi bëri tatuazhin për Kosovën
19:18 | 14 Maj 2019

Gashin e kanë ‘kritikuar’ ndjekësit pranë fotos ku tregon tatuazhin për Kosovën.

Reperi Gashi mbrëmë e ka publikuar një foto në Instagram dhe pranë saj ka treguar tatuazhin e tij më të ri, shkruan lajmi.net.

Reperi me prejardhje shqiptare ka vendosur që në trup ta shkruaj ‘Kosovo’ ndërsa ka pranuar edhe një kritikë nga ndjekësit e tij.

Disa prej tyre i kanë komentuar duke i thënë se në shqip do të duhet ta shkruante ‘Kosova’ dhe jo ‘Kosovo’.

Megjithatë komentet pozitive nuk kanë munguar pasi Gashi është shumë i dashur për publikun shqiptar dhe jo vetëm.

Ai edhe pse jeton dhe vepron në SHBA nuk e ka harruar asnjëherë prejardhjen shqiptare./Lajmi.net/

TAGS