Këto janë skuadrat me mesataren më të madhe të tifozëve në stadiume

Këto janë skuadrat me mesataren më të madhe të tifozëve në stadiume

Janë publikuar statistikat interesante për skuadrat me më së shumti tifozë në stadiume përgjatë viteve 2013-2018.

Borussia Dortmund është skuadra me mesataren më të lartë të tifozëve.

Në mes viteve 2013-2018, ‘milionerët’ në ‘Signal Iduna Park’ kanë pasur një mesatare prej 80 mijë tifozëve.

Manchester United është renditur në vendin e dytë, njofton CIES, përcjell ‘lajmi.net’.

Renditja ka vazhduar me Barcelonën, Bayern Munich dhe Real Madridin.

Arsenal zuri vendin e shtatë, Manchester City në vendin e 12, Liverpool në vendin e 21, Chelsea në vendin e 33 dhe Tottenham në vendin e 34./Lajmi.net/

[embedded content]

TAGS