Këto janë formacionet zyrtare të ndeshjes PSG – Montpellier

Këto janë formacionet zyrtare të ndeshjes PSG – Montpellier

PSG – Montpellier, këto janë formacionet zyrtare.

Paris Saint-Germain kërkon fitore ndaj skuadrës Montpellier në kuadër të xhiros së 21-të të Ligue 1.

Parisienët qëndrojnë në vendin e parë me pikë të barabarta me Lille, gjithsej 42 pikë total, ata kërkojnë të arkëtojnë tre pikë në “Parc des Princes” në mënyrë që të ruajnë kreun e tabelës.

Në pesë ndeshjet e fundit, PSG ka regjistruar katër fitore dhe një barazim, ndërsa Montpellier ka regjistruar formë të dobët, ata kanë tre humbje dhe dy barazime.

Për PSG-në pritet të mungojnë, Juan Bernat, Dagba dhe Ander Herrera.

Kujtojmë që humbjen e fundit PSG-së ja shkaktoi rivali Lyon në “Parc des Princes”, por që Lyon dështoi të ruajë kreun pas humbjes befasuese nga skuadra Metz.

Formacionet zyrtare të klubev.

Paris Saint-Germain: Navas, Marquinhos, Kurzaëa, Diallo, Florenzi, Verrati, Paredes, Mbappe, Icardi, Neymar, Di Maria.

Montpellier:Jonas, Arnaud, Daniel, Hilton, Mendes, Mihailo, Salomon, Savanier, Le Tallec, Mollet, Laborde.

TAGS