Këto janë fjalët që Ronaldo ia tha Rangnickut pas zëvendësimit ndaj Brentfordit

Këto janë fjalët që Ronaldo ia tha Rangnickut pas zëvendësimit ndaj Brentfordit

Zbulohen fjalët që Ronaldo ia tha Rangnickut pas zëvendësimit ndaj Brentfordit.

Fitorja ndaj Brentford nuk ishte e mjaftueshme për të qetësuar temperamentin e Cristiano Ronaldos të mërkurën, pasi ylli i Manchester United reagoi me zemërim ndaj zëvendësimit të tij në fitoren 3-1 të skuadrës së tij.

Golat nga Anthony Elanga, Mason Greenwood dhe Marcus Rashford ishin të mjaftueshëm për të parë Unitedin në stadiumin Brentford Community dhe përfunduan një seri prej dy ndeshjesh pa fitore në Ligën Premier.

Por, Ronaldo nuk ishte i kënaqur me vendimin e menaxherit Ralf Rangnick për ta larguar atë nga loja dhe i bëri të njohura ndjenjat e tij në bankinë.

Sulmuesi portugez nuk ishte paraqitur për Unitedin që nga 3 janari për shkak të një problemi me ijë dhe në kthimin e tij në skuadër pas dy ndeshjeve jashtë, ai dështoi të shënojë teksa yjet e rinj sulmues dolën në qendër të skenës.

Pasi Greenwood shënoi për 2-0 pas 70 minutash, menaxheri i përkohshëm Rangnick zgjodhi ta nxirrte veteranin portugez nga loja dhe të sillte në lojë Harry Maguire për të forcuar mbrojtjen e tij.

Megjithatë, ai vendim nuk i bëri përshtypje Ronaldos, i cili reagoi me zemërim dhe tashmë mësohen se çfarë i tha menaxherit.

“Pse mua? Pse mua… Pse do të më hiqni?”, ishin fjalët që i mërmëriste Ronaldos ndërsa doli me vrap nga fusha përpara se të hidhte xhaketën në dysheme.

Zhgënjimi i tij vazhdoi ndërsa ai u ul vetëm në një shkallë, përpara se Rangnick të afrohej për t’i ofruar disa fjalë të dukshme ngushëllimi yllit të tij të mërzitur.