Këto janë dy vendet ku Ozil dëshiron të luajë para pensionimit

Këto janë dy vendet ku Ozil dëshiron të luajë para pensionimit

Ozil tregon dy vendet ku dëshiron të luajë para pensionimit.

“Vuajtjet” e Mesut Ozilit te Arsenali siç duket do të marrin fund këtë vit. Tash e një kohë të gjatë mesfushori nuk është ftuar fare në ekipin e Arsenalit dhe po stërvitet individualisht.

Tani është duke u përfolur për një largim të ish-yllit të Real Madridit nga Arsenali dhe Fenerbahce po shihet si destinacioni i mundshëm.

Vet Ozil deklaroi se ai dëshiron të luajë edhe në dy vende para se të pensionohet.

“Janë dy vende që unë dua të luaj para se të pensionohem: Në Turqi dhe SHBA. Nëse shkoj në Turqi, do të shkoja vetëm te Fenerbahce” – u shpreh Ozil.

Ndeshja e fundit zyrtare që Ozil e ka luajtur për Arsenalin daton që nga 7 marsi i vitit të kaluar ndaj Ëest Hamit.

TAGS