Këndellet Chelsea, fiton edhe kundër Newcastle

Këndellet Chelsea, fiton edhe kundër Newcastle

Chelsea këndellet nën drejtimin e Touchel, fiton edhe kundër Newcastle.

Chelsea “fluturon” në zonën Champions nën drejtimin e Thomas Tuchel. Me trajnerin gjerman në stol, që erdhi pas largimit të Frank Lampardin, blutë e Londrës siguruan fitoren e katërt radhazi në Premier League dhe të pestën në seri në të gjitha garat.

“Viktima” e radhës e formacionit londinez ishte Neëcastle United, që u mposht 2-0 në “Stamford Bridge”.

Në fakt, vendësve u mjaftoi pjesa e para për tri pikët, pasi shkuan në dhomat e zhveshjes në epërsi të dyfishtë me gola të shënuar nga Oliver Giroud dhe Timo Ëerner, respektivisht në minutat 31’ dhe 39’.

Gjatë pjesë së dytë Chelsea i la disi terren kundërshtarit, por as Joseph Willock dhe as Miguel Almiron nuk arritën t’i shfrytëzonin rastet për të shënuar të paktën një gol për Neëcastle.

TAGS