Category: Tema Kryesore

Mbërritën 100 mijë vaksina “Sinofarm”, të moshuarit dhe të sëmurët kronik mbeten prioritet

16/05/2021

Në Maqedoni arritën edhe 100 mijë vaksina kineze si donacion nga armata kineze. Autoritetet shpresojnë se me këtë sasi të vaksinave do të përmirësohet edhe ... Read More

Ministria e Bujar Osmanit i dënon sulmet e Hamasit kundër Izraelit

15/05/2021

Ministria e Jashtme e cila udhëhiqet nga Bujar Osmani nga radhët e BDI-së, i është bashkuar Brukselit zyrtar në siç thonë ata dënimin e sulmeve ... Read More

VIDEO+FOTO| Gaza: Prej minares së shkatërruar nga izraelitët thërret ezanin

15/05/2021

“Le t’i shembin të gjitha minaret sipër nesh .. Ne jemi minaret, prandaj dëgjoni Ezanin!!” Kështu u shpreh sot muezini i xhamisë "Qalibo", në veri ... Read More

MATUSITEB i reagon Mickovskit: Izraeli është okupator

15/05/2021

Lidhje e Shoqatave Joqeveritare Turke nё Maqedoni ka reaguar ndaj deklaratës së kreut të VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski në lidhje me konfliktin në mes Izraelit dhe ... Read More

VIDEO| Aktivitetet e OKH Merhamet gjatë muajit të bekuar të Ramazanit

15/05/2021

Aktivitetet e OKH Merhamet gjatë muajit të bekuar të Ramazanit: 5000 pako ushqimore, 200 iftare, të dërguara në shtëpitë e nevojtarëve, Tesha për mbi 500 ... Read More

VIDEO| BABAI, NËNA SHTATZËNË DHE 4 FËMIJË U VRANË NGA BOMBARDIMET NË SHTËPINË E TYRE

15/05/2021

Të gjithë anëtarët e një familjeje palestineze u vranë mbrëmë teksa avionët luftarakë izraelitë vazhduan bombardimet në pjesën veriore të Gazës, raporton Anadolu Agency (AA). ... Read More

ASH-AAA: Përshëndesim vendimin e Pendarovskit, Ligji të kthehet në Kuvend dhe tu shërbejë qytetarëve

15/05/2021

Aleanca për Shqiptarët dhe Alternativa përshëndet vendimin e presidentit Stevo Pendarovski, për të rikthyer në Kuvend Ligjin me të cilin, siç thonë ata, pushteti dhe ... Read More

Shkup: Në covid-qendra po mjekohen 242 persona, janë pranuar 12 pacientë të rinj

14/05/2021

Në covid-qendrat në Shkup në 24 orët e fundit janë hospitalizuar 12 pacientë të rinj për shkak të komplikimeve nga koronavirusi me çka gjithsej 242 ... Read More

MASH Maqedoni: Nga shtatori paga më të larta për 10 përqind për të punësuarit në arsimin e lartë

14/05/2021

“Punonjësit në arsimin e lartë nga shtatori do të marrin paga 10% më të larta dhe do të paguhen për punën e kaluar, të cilën ... Read More

Javën e ardhshme do të ketë vendim të ri për masat kufizuese

14/05/2021

Ora policore prej mbrëmë fillon në mesnatë dhe përfundon në ora 04:00 të mëngjesit, me propozim të Komisionit për Sëmundje Infektive për lehtësimin e masave ... Read More

Foto sa një mijë fjalë: Harun Aliu ishte figurë qendrore e UÇK-së, Ali Ahmeti ishte në qosh!

13/05/2021

Kjo foto daton nga janari i vitit 2000. Aty janë Harun Aliu-Komandant Kushtrimi, Jonuz Musliu, Murat dhe Xhemal Jashari- vëllezërit e komandantit legjendar Ismet Jashari-Kumanova ... Read More

VIDEO| Çka kishte thënë Harun Aliu për “Klanin e Kërçovës” pak para vrasjes së tij?!

13/05/2021

Sot mbushen 11 vjet nga vrasja e Harun Aliut, komandant Kushtrimit dhe tre shokëve të tij, Xhafer Shala, Qemal Fejzullahu dhe Shaban Zenuni. Harun Aliu, ... Read More