Category: Teknologji

PLAYSTATION 5 VJEN ME NJË VERSION “MË TË LEHTË”

30/08/2021

Mediat e huaja kanë njoftuar se versionet më të reja të PlayStation 5 po qarkullojnë në Mbretërinë e Bashkuar, të cilat janë pak më ndryshe ... Read More

Modeli i ri i blinduar dhe luksoz vjen nga Mercedes

30/07/2021

Një model i ri i fuqishëm, luksoz dhe i blinduar ka arritur nga Mercedes, dhe ai është Mercedes-Benz S-Class Guard 4Matic i Mercedes-Benz. Ajo është ... Read More

WhatsApp do të mundësojë dërgimin e fotove dhe videove të cilësisë së lartë

09/07/2021

Një version i ardhshëm i WhatsApp do t’iu japë më shumë kontroll mbi kompresimin që aplikohet ndaj fotove dhe videove. Sipas një raporti të fundit ... Read More

Një iPhone 14 më i lirë dhe më i madh po planifikohet nga Apple

25/06/2021

Fotografitë e modeleve të iPhone 13 sapo kanë rrjedhur. Tani informacionet në lidhje me iPhone 14 janë shfaqur. Sipas analistit shpesh të saktë Ming-Chi Kuo ... Read More

Kujdes nëse ju vjen ky mesazh në “WhatsApp”

21/04/2021

Një virus i ri po targeton të githë përdoruesit e WhatsApp-it. Platforma e madhe e mesazheve po kërcënohet nga një aplikacion që pretendon se mund ... Read More

Regjistrohen zhurmat e para në planetin Mars

27/02/2021

NASA sapo ka publikuar videot dhe imazhet e para të marra nga Rover Perseverance ndërsa u ul – si dhe tingujt e parë të regjistruar ... Read More

Çfarë kërkuan shqiptarët në internet gjatë vitit 2020?

07/01/2021

Pavarësisht se platforma Google nuk e përfshin Shqipërinë në raportimin vjetor të trendeve të kërkimit, ajo ofron megjithatë të dhëna se për çfarë temash shqiptarët ... Read More

Nëse jeni përdorues i iPhone duhet të bëni këtë veprim çdo javë

05/01/2021

Këtu kemi një këshillë të thjeshtë. Rindizni telefonin çdo javë ose siç njihet ndryshe “Restart.” Mbajmë mend një kohë kur të gjithë kishin nevojë për ... Read More

Ja se çfarë duhet të bëni dhe çfarë jo nëse ju bie telefoni në ujë

04/01/2021

Të gjithëve na ka ndodhur të paktën njëherë që telefoni të na ketë rënë në kontakt me ujin dhe të na jetë ngrirë gjaku sepse ... Read More

Kujdes: Mos u lidhni kurrë në këto vende me Wi-Fi

30/12/2020

Ju ndoshta jeni lidhur me internet të paktën një herë në një qendër tregtare apo hotel, qoftë për arsye biznesi apo private, pa menduar nëse ... Read More

Nga 1 janari nuk do të funksionoj Whatsappi në këta telefona

30/12/2020

Me kalimin e viteve dhe modeleve të reja të celularëve dhe programet e shumta zhvillohen dhe updatohen. Iphone ka lajmëruar se ata që kanë Iphone ... Read More

A e dini pse ora e iPhone-it në reklama është gjithmonë 9:41 ?

06/11/2020

Nëse keni qenë të vëmendshëm me siguri e keni vënë re këtë detaj në ekranin e IPhone-it dhe iPad-it. Ora është zakonisht 9:41. Mendoni se ... Read More