Category: Teknologji

Ja cili shtet e ka internetin më të shpejtë dhe më të ngadalt në botë dhe në cilin vend është Kosova?

16/12/2021

Në një kohë kur një zhvendosje masive për të punuar nga shtëpia ka nxjerrë në pah rëndësinë kritike të lidhjeve të shpejta në internet, ndërmjetësi ... Read More

Gjashtë truke për pastrimin e makinës që do t’ju kursejnë para

10/12/2021

Është e mahnitshme se çfarë mund të arrihet me disa gjëra që ka çdo shtëpi. Kujdesi ndaj makinës nuk është i rëndësishëm vetëm për estetikën ... Read More

Audi A6 e rifreskuar po vjen, ja çfarë ka të re

09/12/2021

Disa javë pasi u publikuan fotografitë e para të ‘spiunazhit’, ne kemi interpretimet e para të modelit të restauruar. Mbi to është gjithçka që duhet ... Read More

Vjedhje përmes reklamave të Google – mungojnë kriptovalutat me vlerë gjysmë miliardë dollarë

05/11/2021

Mashtruesit përdorën një lloj të ri fushate të “peshkimit”, e cila nuk përdor e-mail, për të vjedhur kriptovaluta me vlerë rreth 500 mijë dollarë. Sipas ... Read More

RIKTHEHET CELULARI LEGJENDAR NOKIA 6310

04/11/2021

E njohur si “tullë” është rikthyer në një edicion të ri për të shënuar njëzet vjetorin e prezantimit të modelit origjinal. HMD Global, shtëpia e ... Read More

Facebook ndërron emrin, kështu do të quhet

28/10/2021

Themeluesi i Facebook Mark Zuckerberg ka njoftuar se ka ndërruar emrin kompanisë në “Meta”. Ky vendim ishte pjesë e një ndryshimi strategjik për të theksuar ... Read More

Aplikacioni që ju njofton për çmimin e naftes në Maqedoni

11/10/2021

Maqedonia është një vend ku çmimi i karburanteve ende vendoset nga rregulatoret e shtetit, qe njihet si Komisioni Rregullator Për Energjetikë, e jo nga tregu ... Read More

Strategjia që shpëtoi kompaninë Apple nga falimentimi

29/09/2021

Vetëm një pyetje e Steve Jobs e bëri kompaninë Apple të ngjitej nga falimentimi në 1 miliard dollarë fitime. Jobs ishte kthyer në Apple për ... Read More

PLAYSTATION 5 VJEN ME NJË VERSION “MË TË LEHTË”

30/08/2021

Mediat e huaja kanë njoftuar se versionet më të reja të PlayStation 5 po qarkullojnë në Mbretërinë e Bashkuar, të cilat janë pak më ndryshe ... Read More

Modeli i ri i blinduar dhe luksoz vjen nga Mercedes

30/07/2021

Një model i ri i fuqishëm, luksoz dhe i blinduar ka arritur nga Mercedes, dhe ai është Mercedes-Benz S-Class Guard 4Matic i Mercedes-Benz. Ajo është ... Read More

WhatsApp do të mundësojë dërgimin e fotove dhe videove të cilësisë së lartë

09/07/2021

Një version i ardhshëm i WhatsApp do t’iu japë më shumë kontroll mbi kompresimin që aplikohet ndaj fotove dhe videove. Sipas një raporti të fundit ... Read More

Një iPhone 14 më i lirë dhe më i madh po planifikohet nga Apple

25/06/2021

Fotografitë e modeleve të iPhone 13 sapo kanë rrjedhur. Tani informacionet në lidhje me iPhone 14 janë shfaqur. Sipas analistit shpesh të saktë Ming-Chi Kuo ... Read More