Kaq kohë do të jetë jashtë fushës Varane për shkak të lëndimit

Kaq kohë do të jetë jashtë fushës Varane për shkak të lëndimit

Raphael Varane, pritet të mungojë për afërsisht një muaj për shkak të një dëmtimi, tha Manchester United këtë mbrëmje.

Varane duhej të hiqej në pjesën e parë të ndeshjes së Ligës së Kampionëve kundër Atalantës të martën mbrëma, pasi humbi tre ndeshje përpara se të kthehej dhe të shkëlqejë në fitoren kundër Spurs,përcjell ORAinfo.

Varane nuk ishte në gjendje të vazhdonte pasi u rrëzua në minutën e 37-të të ndeshjes së së mërkurës mbrëma, duke bërë që Ole Gunnar Solskjaer ta zëvendësonte atë me Mason Greenwood.

Që nga bashkimi me United, Varane ka demonstruar aftësinë dhe qëndrueshmërinë që mund t’i ofrojë një linje të ngadaltë mbrojtëse, por ish-futbollisti i Real Madridit është lënë përsëri nga binarët nga lëndimi.

Sipas BBC Sport, Djajtë e Kuq paguan një çmim të konsiderueshëm për të nënshkruar me Varane këtë verë, duke paguar 34 milionë funte fillestare në një marrëveshje me vlerë deri në 42 milionë funte./ORAinfo/