Juventus- Udinese, këto janë formacionet e mundshme

Juventus- Udinese, këto janë formacionet e mundshme

Formacionet e mundshme: Juventus – Udinese

Juventusi do të mirëpresë në “Allianz Stadium” skuadrën e Udineses në duelin e xhiros së 22-të.

Paulo Dybala do të jetë pika qendrore në sulm për Juventusin, ndërsa Beto do të kryesojë linjën për Udinese në ndeshjen e sotme.

Juventusi është pa katër lojtarë, me Leonardo Bonucci, Federico Chiesa, Aaron Ramsey dhe Danilo të gjithë të padisponueshëm. Dyshimet kryesore të Massimiliano Allegrit sonte janë midis Rodrigo Bentancur ose Adrien Rabiot dhe Dejan Kulusevski ose Federico Bernardeschi.

Udinese është një nga klubet më të goditura nga COVID, me nëntë lojtarë të paidentifikuar të gjithë me virusin. Roberto Pereyra, Jens Stryger Larsen, Antonio Santurro, Lazar Samardzic dhe Nahuel Molina nuk janë gjithashtu të disponueshëm.

Takimi i parë mes këtyre dy skuadrave këtë sezon përfundoi 2-2 në Udine, me golat e Pereyra, Gerard Deulofeu, Dybala dhe Juan Cuadrado.

Formacionet e mundshme

Juventus (4-2-3-1): Szczesny; Cuadrado, De Ligt, Rugani, Pellegrini; Bentancur, Locatelli; McKennie, Dybala, Bernardeschi; Morata.

Udinese (3-5-2): Padelli; Perez, Nuytinck, Zeegelaar; Soppy, Arslan, Walace, Makengo, Udogie; Deulofeu, Beto.