Juventus – Samdoria, formacionet zyrtare

Juventus – Samdoria, formacionet zyrtare

Kupa e Italisë, Juventus – Samdoria: Formacionet zyrtare.

Juventusi do ta pres Sampdoria në kuadër të Kupës së Italisë, ku fituesi kalon në çerekfinale.

Zonja e Vjetër mbetet në garë për tre trofe, ku përveç kampionatit dhe Ligës së Kampionëve, shpreson që të bëjë sa më mirë edhe në Kupën e Italisë.

Max Allegri ka thënë se do ta marr seriozisht këtë garë dhe për këtë ka vendosur të luajë me emra si Dejan Kulusevskin dhe Alvaro Moratan në sulm.

Në anën tjetër Sampdoria do të luajë me Torregrossa dhe Caputon në sulm.

Fituesi i këtij takimi në çerekfinale do të takohet me fituesin e ndeshjes Sassuolo – Cagliari.

Juventus: Perin; De Sciglio, Danilo, Rugani, Alex Sandro; Cuadrado, Arthur, Locatelli, Rabiot; Kulusevski, Morata.

Samdoria: Falcone; Conti, Magnani, Augello, Murru; Thorsby, Askildsen, Rincon, Bereszynski; Torregrossa, Caputo.