Juventus po ia merr super-lojtarin City-it

Juventus po ia merr super-lojtarin City-it

Juventusi, po përgatit një lëvizje të janarit për mesfushorin e Manchester City, Bernardo Silva, thotë The Sun.

Sidoqoftë, klubi italian mund të luftojë për të financuar një marrëveshje, me Cityn që kërkon një shumë të madhe, përcjell ORAinfo.

Bernardo ka qenë në City që nga viti 2017, duke luajtur 210 herë dhe duke fituar tri herë Premier League.

Silva mbetet një lojtar kyç për City dhe ishte me ndikim në ndihmën e kampionëve të Premier League për të arritur një fitore të vështirë kundër Leicester City të shtunën pasdite./ORAinfo/

TAGS