Juventus në festë, po e transferon ylllin e Real Madrid

Juventus në festë, po e transferon ylllin e Real Madrid

Punë e kryer, ylli i Real Madrid tek Juventus!

Fabio Paratici do të arrijë një god.itje ideale për Juventusin pasi do të transferojë mesfushorin e Real Madrid, Isco edhe atë me parametra 0.

Minutat e pakta nën drejtimin e Zinedine Zidane dhe me një kontratë që skadon në vitin 2022 kanë bërë që Isco të kthejë sytë kah Zonja e Vjetër për të vazhduar karierën në nivele të larta.

Mesfushori spanjoll mund të vijë tek Juve në një formë huazimi për një vit dhe pastaj në verën e ardhshme të transferohet me parametra 0 tek kampioni i Italisë që ka muaj që është vënë në ndjekje të tij.

Për të bërë të mundur një transferim të tillë spanjolli ka vendosur që të heqë dorë nga paga e tij prej 6 milionë eurosh në sezon vetëm për të dalë nga kriza pothuajse 1 vjeçare e mosparaqitjes në fushë.

TAGS