Juventus ia bën dhuratë Allegrit super lojtarin

Juventus ia bën dhuratë Allegrit super lojtarin

Marrëveshje 4 vjeçare: Juventus konfirmon transferimin e ri.

Zonja e Vjetër po e përmbyllë këtë merkato me një ardhje të re.

Plani i Biankonerëve është që të sigurojnë emra të rinj për projektin e të ardhshmes dhe pikërisht për këtë është siguruar transferi më i ri.

Juventus ka konfirmuar që ka arritur një marrëveshje me vlerë 6 milionë euro me skuadrën holandeze të PSV Eindhoven për transferimin e Mohamed Ihattaren.

19 vjeçari tashmë ka firmosur një kontratë 4 vjeçare me skuadrën torineze.

Ihattaren ishte zgjedhur në top 50 talentet e spikatura për vitin 2021 dhe sezonin e parë pritet që të huazohet tek skuadra e Sampdorias.

TAGS