Juventus dhe katastrofa 80 milionëshe

Juventus dhe katastrofa 80 milionëshe

Katastrofa 80 milionëshe e Juventusit.

Ndeshja ndaj Atalantas solli vetëm të këqija për skuadrën e Andrea Pirlos.

Përveç humbjes, mesfushori i kësaj skuadre Arthur zhvilloi një paraqitje që la shumë për të dëshiruar duke bërë kështu që mediat të fillojnë kritikat ndaj tij.

Largimi i Miralem Pjanic tek Barcelona ka qenë gjithashtu një dështim pasi Koeman nuk po e llogaritë aspak boshnjakun ku paraqitjet gjatë këtij sezoni kanë qenë të pakëta.

Arthuro i kushtoi Biankonerëve plot 82 milionë euro duke marrë parasysh edhe bonuset, fakt ky që po i jep kokëdhembje Agnellit i cili e ka të pamundur ta shesë atë me këtë çmim që e ka blerë.

Hipoteza më e mundshme është që ai mund të përdoret në një shkëmbim të mundshëm mes tij dhe Mauro Icardit.

TAGS