Jurgen Klopp flet për takimin me Milanin

Jurgen Klopp flet për takimin me Milanin

Kloppi respekton Milanin para ndeshjes

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, ka respektuar në maksimum skuadrën e Milanit para ndeshjes.

Trajneri gjerman ka pasur vetëm fjalë të mira për skuadrën italiane.

“Milani ka një histori të madhe dhe kanë qenë gjithmonë konkurrues me vite. Gjithmonë kam dashur të luaj ndaj skuadrave të mëdha dhe kjo është një mundësi e shkëlqyer për ne”, deklaroi Klopp.

Ndeshja Liverpool – Milan, luhet të mërkurën nga ora 21:00.

TAGS