“Jemi viktimë e botës”, Getinjo i revoltuar nga përhapja e Covid-19: S’duhet të ekzistojë asnjë lëvizje

“Jemi viktimë e botës”, Getinjo i revoltuar nga përhapja e Covid-19: S’duhet të ekzistojë asnjë lëvizje

Situata nga Covid-19 është përkeqësuar në Kosovë po ashtu dhe në vendet e tjera, ku si pasojë janë ndërmarrë disa masa shtrënguese për të mos lejuar përhapjen e virusit.Lidhur me këtë ka reaguar dhe reperi Getinjo, i cili përmes një postimi në ‘Instagram’ është shprehur i revoltuar. Reperi shkruan se që s’duhet të ekzistojë asnjë lëvizje në mënyrë që virusi të mos përhapet.

“Mëngjes del e merr virusin edhe kadale ka n19:00 ora shkon në shpi e çon virusin. Ja çfarë masash ka. Asnjë lëvizje s’duhet me ekzistu kërrkun nëse s’don me pas virus. Eh kjo s’ka shanc m’u bo se bohet luftë.

S’ka faj Kosova kurrgjo, shkurt e shqip jena viktimë e botës se vallain shteti jonë sen n’dorë s’ka. Ruajeni veten mos të na ikë truri se për virus e kalojmë diqysh. Se aty është esenca, trurin me na prish. Natën e mirë!”, shkruan reperi.

TAGS