Januzaj e uron Distria Krasniqin për suksesin e madh në “Tokyo 2020”

Januzaj e uron Distria Krasniqin për suksesin e madh në “Tokyo 2020”

Adnan Januzaj e uron Distria Krasniqin për suksesin e madh në “Tokyo 2020”

Futbollisti Adnan Januzaj e ka uruar xhudisten Distria Krasniqi për suksesin e arritur në Lojërat Olimpike “Tokyo 2020”.

Xhudistja Krasniqi garoi në kategorinë deri në 48 kilogramë dhe u tregua më e mira duke e rrëmbyer medaljen e artë.

Januzaj në profilin e tij në Instagram shfrytëzoi rastin ta urojë për këtë sukses.

“Urime kampione” – shkroi ai në InstaStory.

Kjo ishte medalja e dytë e artë olimpike për Kosovën, pas asaj të Majlinda Kelmendit në Lojërat Olimpike të vitit 2016.

TAGS