Ja kur pritet rikthimi i Ibrahimovicit

Ja kur pritet rikthimi i Ibrahimovicit

Zlatan Ibrahimovic, mund të ketë mbushur 40 vjeç gjatë fundjavës, por ai është gati të lërë pas dështimin e lëndimit të tij të fundit dhe të kthehet për një dekadë të re pas pushimit ndërkombëtar.

Calciomercato raporton se Ibrahimovic ka ndërtuar sukseset e tij në punën e tij të përditshme në stërvitje, diçka për të cilën ai gjithmonë i kujton shokët e tij të skuadrës, përcjell ORAinfo.

Suedezi kujdeset për të gjitha detajet, nga të ushqyerit deri tek plani i rimëkëmbjes i studiuar me klubin, por të gjithë me vetëdijen se trupi i tij nuk është ai që ishte 10 vjet më parë.

Zlatan ka një dëshirë të zjarrtë për t’u kthyer në fushë dhe po punon shumë që të jetë gati të kthehet pas pushimit ndërkombëtar. Ibra është në Milanello çdo mëngjes pavarësisht tre ditëve të pushimit të dhëna nga Pioli për ekipin.

Lëndimi i tendinit të Akilit e ka detyruar atë të qëndrojë jashtë pasi që ndeshja kundër Lazios nuk është ende plotësisht prapa tij, kështu që kthimi i tij do të dozohet gradualisht për të shmangur rikthimet. Synimi aktual është që Ibra të luajë të paktën një pjesë të ndeshjes më 16 tetor në San Siro kundër Veronës. /ORAinfo/

TAGS