Ja kur Di Maria dhe Pogba nënshkruajnë për Juventusin

Ja kur Di Maria dhe Pogba nënshkruajnë për Juventusin

Juventusi, do të kompletojë dyshen, Angel Di Maria dhe Paul Pogba këtë javë, me dyshen e yjeve të gatshëm të shkojnë në Torino në ditët në vijim për të mbyllur transferimet e tyre në Allianz Stadium, kupton GOAL.

Bardhezinjtë do të mirëpresin me padurim sulmuesin argjentinas dhe mesfushorin e Francës në një palë lëvizje të agjentëve të lirë, ku i pari është larguar nga Paris Saint-Germain dhe i dyti është larguar nga Manchester United, përcjell ORAinfo.

Për Pogba, kjo do të përfaqësojë një rikthim emocional në klubin që ai u largua në 2016, pasi erdhi në Juve nga United në fazat e hershme të karrierës së tij të lartë. Ndërkohë, Di Maria do të shpresojë të shijojë më shumë minuta pasi të tjerët e tejkaluan atë në rendin e goditjes në Paris./ORAinfo/