Ja ku po transferohet Sergio Roberto

Ja ku po transferohet Sergio Roberto

LA Galaxy duan nënshkrimin e një lojtari të Barcelonës, zbulon AS.

Skuadra MLS, pasi ka nënshkruar me mesfushorin Riqui Puig, tani thuhet se dëshiron të shtojë Sergio Roberto në skuadrën e tyre, përcjell ORAinfo.

Mbrojtësi i gjithanshëm besohet të jetë i tepërt ndaj kërkesave të Barcelonës këtë sezon, dhe marrëdhëniet janë të mira mes klubit katalanas dhe LA Galaxy./ORAinfo/