Ishte lojtari i vetëm që shkëlqeu kundër Interit, pse Pioli nuk e futi në listën starutese?

Ishte lojtari i vetëm që shkëlqeu kundër Interit, pse Pioli nuk e futi në listën starutese?

Ka një arsye që shumica e tifozëve të Chelsea ishin të mërzitur që lanë Fikayo Tomori të largohej në huazim në janar, dhe ne kemi filluar ta shohim tani. Qendërmbrojtësi ka bërë përshtypje në javët e tij të para në Milan.

Ai erdhi nga pankina kundër Spezia natën e kaluar dhe ai ishte një nga lojtarët e rossonerëve të paktë që kaluan ndeshjen.

Siç nënvizon MilanNews, ai është njeriu i momentit dhe një lojtar që Stefano Pioli nuk mund të justifikojë pse e la jashtë listës shartuese, përcjell ORainfo.

Tomori është përshtatur shpejt me stilin e lojës së Milanit dhe bëri një ndeshje të mirë kundër Interit.

Ai ka filluar të fitojë një vend në XI startues, edhe pse Simon Kjaer është rikuperuar nga luftimet e tij për dëmtime.

Ndryshe nga danezi, numri 23 ka një avantazh ndaj sulmuesve më të shumtë falë ritmit të tij dhe një dinamike që është e vështirë të gjesh te qendërmbrojtësit. Atë që i mungon në pozicionim, krahasuar me Kjaer, ai sigurisht e kompenson atë mënyrë.

Mbetet të shihet nesh Pioli tash e mas do ta fut në listën startuese atë. /ORAinfo/

TAGS