Ish-agjenti i Ramos akuzon lojtarin dhe vëllain për largimin nga Reali

Ish-agjenti i Ramos akuzon lojtarin dhe vëllain për largimin nga Reali

Shumë kanë folur dhe shkruar për menaxhimin që Sergio Ramos dhe përfaqësuesi i tij, vëllai, Rene, kanë bërë për muajt e fundit me klubin e Realit gjë që çoi në largimin e Ramosit nga Reali të mërkurën.

Strategjia e Ramos dhe agjentit të tij kanë qenë objekt kritikash në forume të ndryshme, të cilave u bashkua këtë të Premte nga Pedro Bravo, agjenti i cili në 2005 udhëhoqi transferimin e lojtarit nga Sevilla te Real Madrid për 27 milion euro.

Agjenti Pedro Bravo, nuk e mbajti gjuhën në mediat sociale, duke kritikuar sjelljen e futbollistit dhe vëllait të tij Rene.

“Kushdo që solli Sergio Ramos në Real Madrid (16) vjet më parë nuk do ta kishte lejuar kurrë të largohej siç ka bërë sepse kurrë nuk do të kishte pasur kaq shumë tension në negociata, shantazhe, rrjedhje ose skadim, por dialog dhe profesionalizëm, “shkroi ish-agjenti i Ramos në Twitter.

TAGS