Infektohet me koronavirus, ylli i Juventusit mungon kundër Juventusit

Infektohet me koronavirus, ylli i Juventusit mungon kundër Juventusit

Milan dhe Inter do të takohen nesër në San Siro.

Trajneri i Juventusit Andrea Pirlo nuk ka pasur përgatitjet më të përsosura për ndeshjen e nesërme kundër AC Milan në San Siro, përcjell ORAinfo.

Kjo pasi tani sapo është konfirmuar që Cuadrado nuk do të kthehet për të luajtur në San Siro sepse ai ka rezultuar pozitiv për Coronavirus në raundin e fundit të testeve.

Për shkak të infektimit me COVID-19, këtë ndeshje do tu hambas edhe Alex Sandro.

Pirlo do të këtë edhe mungesa të tjera. Alvaro Morata është i dëmtuar dhe nuk do të luaj kundër Milanit.

Ndërsa sot Pirlo zbuloi se Paulo Dybala mund të mos ishte i aftë për udhëtimin sepse ai aktualisht ka ethe.

Nga ana tjetër, këto mungesa mund të jenë lajm i mirë për Piolin dhe Milanin. /ORAinfo/

TAGS