Ibrahimivic i bën “diss” Messit dhe Ronaldos:”Thellësisht mendoj se jam më i miri në botë”

Ibrahimivic i bën “diss” Messit dhe Ronaldos:”Thellësisht  mendoj se jam më i miri në botë”

Ylli Milanit, Zlatan Ibrahimovic këmbëngul se është Topi i Artë që i mungon, ndërsa Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo nuk kanë asgjë më shumë se ai përveç trofeve.

Suedezi 39-vjeçar është gati të bëjë debutimin e tij në sezon këtë fundjavë kundër Lazios pasi humbi UEFA EURO 2020 me një dëmtim të gjurit, përcjell ORAinfo.

Zlatan u pyet nëse e humb Topin e Artë si pjesë e karrierës së tij dhe përgjigja ishte klasikisht e tija.

“Jo, nëse ka ndonjë gjë, mua më mungon Topi i Artë.”

Jorginho është një nga kandidatët për çmimin këtë sezon, edhe pse është dominuar në dekadën e fundit nga Cristiano Ronaldo dhe Leo Messi.

“Nëse po flasim për cilësi të brendshme, atëherë ata nuk kanë asgjë më shumë se unë. Nëse marrim parasysh trofetë, atëherë po, unë nuk e fitova Ligën e Kampionëve. Unë nuk e di se çfarë kriteresh përdorin për të vendosur se kush e merr çmimin, sepse nuk jam i fiksuar pas tij. Kur një kolektiv punon, individi në mënyrë të pashmangshme përfiton nga kjo. Një individ nuk mund të bëjë mirë nëse ekipi nuk është solid.

“Thellë- sisht, mendoj se jam më i miri në botë”, ka thënë suedezi.

Ibrahimovic mbush 40 vjeç muajin tjetër dhe pati një fushatë jashtëzakonisht të suksesshme sezonin e kaluar në Milano, duke shënuar 17 gola dhe duke dhënë tre asistime në 27 paraqitje konkurruese.
Ai i çoi kuqezinjtë në vendin e dytë në Serie A dhe do të jetë në Ligën e Kampionëve këtë sezon./ORAinfo/

TAGS