Ibra shënon gol të bukur në fitoren e LA Galaxy në MLS

Ibra shënon gol të bukur në fitoren e LA Galaxy në MLS

Zlatan Ibrahimovic ka qenë edhe njëherë vendimtar për skuadrën e tij Los Angeles Galaxy.

Sulmuesi suedez i ka siguruar fitoren klubi bardhekaltër në udhëtim te Vancouver me rezultat 0-2.

Vendasit patën rast të artë për të kaluar në epërsi në minutën e dytë, por mbrojtësi Adnan dështoi të shënoj me Panenka nga penalltia.

Në pjesën e dytë në skenë doli Zlatan Ibrahimovic ku fillimisht asistoi në minutën e 63-të për Steres që shënoi për 0-1.

Në minutën e 72-të, Ibrahimovic pranoi një top në zonë dhe me një goditje të fuqishme shënoi për 0-2.

[embedded content]

TAGS