Humbi 70 kg duke ndjekur këto hapa, Joe tregon sekretet e tij

Humbi 70 kg duke ndjekur këto hapa, Joe tregon sekretet e tij

Kur Joe Bernstein ishte vetëm 25-vjeç, ai peshonte 154 kg (339.8 lb). Dietat nuk po funksiononin për të.

Më pas ai la disa zakone të thjeshta në jetën e tij që e çuan në ndryshime pozitive në pamjen e tij dhe në ndjenjat e tij për veten.

Tani Joe punon si trainer personal, duke ndihmuar njerëzit të bëjnë një mënyrë jetese më të shëndetshme.

Joe ndan me të gjithë ne disa këshilla që duhet t’i ndjekim nëse duam të heqim kilet e tepërta dhe për të qenë sa më të shëndetshëm.

Ndaloni konsumimin e kalorive

Kjo do të thotë se është më mirë të shmangni pirjet me gaz dhe me sheqer. Mund t’ju ndihmojë të humbni 22 kg (48.5 lb) brenda tre muajve. Ndonjëherë ne as nuk e kuptojmë që pimë rreth 2,000 kalori në ditë.

Harrojeni drekat e pa shëndetshme në një takim punë

Merrni një kuti të mbushur me ushqim të shëndetshëm nga shtëpia para se të niseni në punë.

Kaloni më pak kohë në rrugë, pra bëni ecje apo shëtitje me biçikletë

Një biçikletë do ishte shumë e vlefshme për ju dhe shëndetin tuaj. Sa herë të gjeni kohë të lirë shëtisni me të. Gjithë kohën tuaj të lirë përpiquni ta shpenzoni duke gatuar gjëra të shëndetshme dhe duke bërë stërvitje.

Mësoni të gatuani ushqime të shijshme

Receta nga internet dhe shfaqje gatimi do t’ju ndihmojnë të merrni rrugën e një kuzhinieri të vërtetë.

Mundohuni të kuptoni vlerën e ushqimit natyral

Është më mirë të zgjidhni produkte vendi jo të importuara dhe të freskëta që mund të “ringjallen” sythat tuaja të shijes dhe të bëjnë trupin të humbasë peshën.

Merrni një qen

Një shëtitje aktive në mëngjes me mikun tuaj me katër këmbë është gjëja më e mirë që mund të bëni për të rritur metabolizmin dhe aktivitetin e trurit. Nuk është me të vërtetë e nevojshme që të merrni një qen, gjëja kryesore është se duhet të gjeni një arsye për të ecur në mëngjes.

Blini ushqim organik

Blini ushqime me një cilësi më të lartë. Po, ky ushqim mund të duket i shtrenjtë, por sa më shpejt që të refuzoni ushqimet e gatshme dhe të pashëndetshme, buxheti juaj do të kthehet në normalitet.

Kushtojini vëmendje cilësisë së mishit

Do të ishte një ide e shkëlqyeshme për të rritur numrin e drekave dhe darkave vegjetariane që hani, që do të thotë më shumë perime, fruta, arra, fara dhe bishtaja. Nëse nuk jeni të gatshëm të refuzoni mishin, kushtojini vëmendje cilësisë dhe origjinës së tij.

Ndryshoni veten si fizikisht ashtu edhe mendërisht

Për të mos lejuar që pesha juaj të kthehet, është e rëndësishme të bëni shumë ushtrime dhe të hani siç duhet. E gjithë puna mendore brenda kokës suaj ka rëndësi: që nga fillimi, kur filluat të hiqni dorë nga disa zakone të vjetra, deri në momentin kur kuptuat dhe ndieni veten tuaj të re.

TAGS