Horoskopi 29 Janar, si do të jetë dashuria dhe puna për ju

Horoskopi 29 Janar, si do të jetë dashuria dhe puna për ju

Dashi

Hëna dhe Mërkuri ushtrojnë një ndikim të fortë në shenjën tuaj. Ju mund të mbështeteni në marrëveshje të reja profesionale dhe shoqata të reja biznesi, megjithatë partnerët dhe bashkëpunëtorët duhet të zgjidhen me shumë kujdes. Jeta juaj emocionale gjithashtu do të përfitojë. Jeni për fat të mirë në një çift. Jeta juaj seksuale do jetë në nivele të kënaqshme e ndikuar nga Marsi në Shigjetar.

Demi

Pjesa e parë e ditës do jetë pozitive dhe dashamirëse sa i përket punës dhe kontakteve. Miqtë mund të jenë një forcë e rëndësishme, një formë e mbështetjes së konsiderueshme në rast nevoje dhe bashkëbisedues të besuar në momentet më të bukura: është e rëndësishme që të ndajmë lumturinë me njerëzit tanë më të rëndësishëm.

Binjakët

Gjëra interesante ju presin në punë, me kalimin e Hënës në Dashi, një shenjë miqësore që gjithmonë ju bën të zbuloni diçka të re. Sillni përpara idetë që ju mendoni se janë shkëlqyese dhe fituese. Sektori sentimental po rikuperon gjithashtu pjesën dhe glazurën e tij.

Do të krijoni një mirëkuptim të shkëlqyeshëm me partnerin tuaj, bazuar në piedestalin e fortë të qartësisë dhe njohjes së mendimeve.

Gaforrja

Përfitoni nga pjesa e parë e ditës, më e favorshmja, nëse keni projekte në duar që i konsideroni të rëndësishme, madje edhe më shumë nëse ato kanë të bëjnë me studime, biznes, kontakte me njerëz ose vende të huaja. Në pjesën e dytë e ditës do ju dalin disa pengesa të cilat do ju sjellin shqetësime në programet tuaja në mbrëmje. Do përjetoni lodhje dhe nervoziëm.

Luani

Ditët e fundit të janarit do të jenë të favorshme për ju. Nëse keni liri në profesionin tuaj lëreni veten tuaj të udhëhiqet nga intuita sepse është e sigurt që do merrni drejtimin e duhur. Do bëni çdo gjë në kohën dhe vendin e duhur. Ndërsa në fushën e dashurisë atmosfera do jetë e qetë.

Virgjëresha

Deri rreth orës 1 pasdite, Hëna në Peshqit ju ngadalëson në iniciativa, zgjon probleme shëndetësore sezonale dhe nuk është e përshtatshme për veprimtari artistike dhe punë sentimentale.

Gjatë pasdites atmosfera do të ndryshojë. Nëse vërtet interesoheni për partnerin dhe marrëdhënien, bëni një hap përpara, dhe jini mirëkuptues me njëri-tjetrin dhe krijoni një dialog mes jush.

Peshorja

Yjet flasin për një qetësi të përhapur mendore që mund t’ju çojë në veprim efektiv për të arritur objektivat e dëshiruar: në studim, në punë apo në biznes! Do përjetoni një lodhje të përkohshme, por do ju kalojë avash avash.

Në marrëdhëniet emocionale do ndiheni disi të mërzitur sepse partneri juaj mund të ndodhet shumë larg jush apo është i zënë në punë. Merruni me aktivitete fizike që të lëshoni disa energji negative.

Akrepi

Planetët që janë të rëndësishëm në sektorin e punës, sugjerojnë një axhendë të mbushur me emërime ose orë jashtë orarit me rezultate të lumtura edhe nga këndvështrimi ekonomik. Marrëdhënia mes çiftit rifillon falë një partneriteti më të gjallë dhe më tërheqës. Kultivoni mendime optimiste, argëtohuni dhe mos hezitoni t’i përkushtoheni asaj që ju pëlqen.

Shigjetari

Ju keni shumë punë për të bërë, por përpiquni të mos nxitoheni,  bëjini gjërat tuaja me qetësi.

Krijoni pika më solide të referencës, veçanërisht nga pikëpamja emocionale dhe financiare; mbase do të ketë ndonjë sakrificë për ta bërë, por do të shpërblehet mirë. Në fushën e dashurisë ju mund të përcillni me kujdes ndjenjat tuaja tek partneri juaj; ai me siguri do ju ofrojë përkrahjen maksimale.

Bricjapi

Ulje dhe ngritje të humorit mund të ndodhin për shkak të kontrasteve hënore të pasdites. Puna është më e lodhshme se zakonisht dhe irrituese; keni ndjenjën se askush nuk është në gjendje t’ju kuptojë, dhe ju po kërkoni zgjidhje që nuk gjenden aktualisht. Nëse jeni çift, do të jeni më të vëmendshëm se zakonisht për nevojat e të dashurit tuaj. Nëse jeni beqar, një takim do t’ju sjellë të dridhura në jetën tuaj.

Ujori

Ditë e bukur për shumë prej jush. Nëse jeni i vetëpunësuar në profesion, ju mund të gjeni veten në nevojë për dikë që t’ju ndihmojë, ndoshta përkohësisht, për t’u marrë me një situatë të papritur. Gjeni kohë për t’u çlodhur: kjo do të jetë një ditë shumë e këndshme nëse mund të përfitoni nga ajo. Dashuria premton disa firtime dhe njohje të reja.

Peshqit

Ndodh shpesh, si sot, që Hëna e ndan ditën në dy pjesë; mëngjesi ende në shenjë formon një aspekt të mirë me Saturnin: ai jep mençuri dhe vendosmëri. Transit i shkëlqyeshëm për sa i përket punës dhe çdo vendimi që merrni! Pasdite? Kurse pasdite do përballeni më disa çështje financiare. Darka do kalohet me miq të mirë.

TAGS