Horoskopi 2 korrik, ja parashikimi i yjeve për ju

Horoskopi 2 korrik, ja parashikimi i yjeve për ju

Dashi

Ju e dini se si ta vlerësoni realisht situatën tuaj të punës, mund të vendosni lirshëm se ku dhe si të bëni korrigjime ose rivendosni progresin dhe filloni nga e para.

Do keni mundësi të mira për të takuar njerëz interesantë nëse udhëtoni ose jeni prezent në ambiente ndryshe nga ato që jeni mësuar përditë.

Nëse jeni me pushime, do keni shumë fat dhe do kaloni një periudhë mjaft të bukur.

Demi

Saturni në Bricjap do ju favorizojë!

Sot dhe nesër do keni mundësi të realizoni një metamorfozë personale ose për t’i dhënë energji të reja sektorit të erozionit.

Nëse jeni të lodhur nga një marrëd.hënie e lodhur, shpreheni tek partnerit juaj.

Mos qëndroni të mbërthyer pas diçkaje që nuk ju bën të ndiheni më mirë.

Binjakët

Gjatë një mosmarrëveshjeje me një rival do të bënit mirë të përdorni sharmin tuaj për të fituar me çdo kusht.

Sot do mbretërojë një shqetësim i caktuar sentim.ental, veçanërisht nëse keni lindur në muajin qershor.

Nuk ka nevojë të ndjeheni keq për veten tuaj.

Dhe nëse diçka nuk shkon, pavarësisht qëllimeve të mira, dijeni që gjithçka mund të zgjidhet.

Gaforrja

Një ditë kushtuar qetësisë, pa favorizime të veçanta dhe madje as kontraste.

Do zgjidhni çështjet e lëna të pasdore dhe do promovoni aktivitete të kohës së lirë.

Kujdesuni për mirëqenien mendore dhe fizike, veçanërisht nëse ndjeni nevojën për t’u çlodhur.

Mos qëndroni vetëm, rrethoni veten me njerëz miqësorë, të cilët, si ju, kanë nevojë për një pushim.

Luani

Dy ditët e ardhme do jenë nën ndikime të mira astrale.

Mos i shfrytëzoni këto ndikime duke bërë gjëra të zakonshme.

Një shkëndije e dashurisë vjen nga vendi i punës, në rrugë, në palestër, ose në pushime.

Shumë e konsiderojnë tërheqjen tuaj sek.suale të parezistueshme, por ju nuk do i kushtoni aspak rëndësi.

Virgjëresha

Ndikimet astrale do provokojnë emocione të padrejta dhe disa momente melankolie, të cilat ju bëjnë të jeni shumë të ndjeshëm, si në punë ashtu edhe në dashuri.

Por gjithmonë mund të mbështeteni në disa favorizime të respektueshme.

Krijimtaria shprehëse dhe origjinaliteti i lëvizjeve tuaja luajnë një rol të rëndësishëm në çdo aspekt.

Peshorja

Me karizmën tuaj mund të hapni çdo derë që dëshironi.

Sipas parashikimit të yjeve, dashuria këtë periudhë kohë nuk mund të jetë ashtu siç e ëndërroni, por kjo nuk do ju pengojë aspak në realizimin e planeve afatgjata që keni.

Prandaj mos u merrni me xhelozi të tepruara edhe nëse bëhet fjalë për njerëz që vërtet ju interesjnë.

Çështjet e zemrës mund të jenë edhe më të mira nëse i menaxhoni vetë ato.

Akrepi

Në këto ditë mund të realizoni një dëshirë të vjetër që keni dashur ta realizoni prej kohësh, por për shkak të gjendjes ekonomike, ju e keni shtyrë.

Menaxhimi i kohës suaj të lirë duhet të ndiqet me një interes dhe rend më të madh, në mënyrë që të përfitoni nga kjo periudhë e favorizuar nga planetet.

Shigjetari

Sot dhe nesër shumë prej jush do jeni jo shumë të shoqërueshëm, melankolikë, të frenuar dhe me një mendje të ftohtë.

Mundohuni të mos mendoni shumë me zemër por edhe me pak logjikë.

Por jo të gjitha yjet janë negativë ndaj jush, ka dhe nga ato që hapin horizonte të reja për ata që janë të gatshëm të provojnë përvoja të pazakonta, të udhëtojë dhe të provojnë veten në teste që kërkojnë guxim dhe energji fizike.

Bricjapi

Paralajmëroni miqtë ose bashkëpunëtorët tuaj që të mund të mërziteni dhe lodheni gjatë kësaj dite.

A keni pushuar sa duhet dhe keni ngrënë mirë?

Nëse jo, është koha ta vendosni shëndetin tuaj si prioritet dhe të filloni t’i thoni jo ftesave të vona të natës.

Të ndiheni të fortë është përgjegjësia juaj.

Në fakt njerëzit që ju rrethojnë janë zakonisht arsyeja që bëni gjëra që nuk janë të mira për shëndetin tuaj!

Merrni shëndetin tuaj seriozisht dhe do të ndiheni shumë në formë.

Ujori

Me Hënën dhe Marsin do keni një avantazh të guximshëm, shijen e provo.kimit.

Do e keni të pamundur të hiqni mendjen nga dashuria dhe erosi ditën e sotme.

E vetmja gjë që duhet të bëni është të lini veten tuaj të lirë dhe të pranoni çdo vlerësim dhe pëlqim që do merrni nga të tjerët.

Ka shumë mundësi për të flirtuar, pavarësisht nga gjendja juaj sentim.entale.

Peshqit

Disa shqetësime sentimentale mund të ngadalësojnë rrjedhën e një iniciative që ju keni marrë së fundmi, por nuk keni pse të mërziteni, sepse kjo do ju lejojë të merrni njohuri për zgjidhje alternative.

Në mjedisin tuaj të punës, ka më shumë nevojë për autonomi, mbase ju vetë duhet të bëheni më të pavarur.

TAGS