Hidhet shorti i gjysmëfinaleve së FA Cup, ky do të jetë derbi më interesant

Hidhet shorti i gjysmëfinaleve së FA Cup, ky do të jetë derbi më interesant

Hedhet shorti i gjysmëfinaleve së FA Cup, spikat derbi Chelsea – City.

Është hedhur shorti për gjysmëfinalet e FA Cup.

Derbi më interesant do jetë mes Chelseas dhe Manchester Cityt, shkruan lajmi.net.

Dy skuadrat në çerekfinale eliminuan Sheffield Unitedin, respektivisht Evertonin dhe duke marrë parasysh formën e tyre, përballja do premtojë spektakël.

Nga ana tjetër, Southampton do jetë mysafir i fituesit së takimit, Leicester City – Manchester United.

Ndeshjet do zhvillohen me 17 prill 2021.

TAGS