Harrojeni Calhanoglun, Milan gjen zëvendësuesin e tij në Serie A

Harrojeni Calhanoglun, Milan gjen zëvendësuesin e tij në Serie A

Milan po kërkon një playmaker në treg dhe janë lidhur me disa lojtarë javët e fundit.

Brahim Diaz nuk do të jetë nënshkrimi i vetëm për atë rol dhe kështu po punohet për një mbërritje të dytë.

Një nga lojtarët që mund të zëvendësojë Hakan Calhanoglu është Luis Alberto.

Spanjolli është shumë i ngjashëm me Turkun dhe do të ishte në gjendje të futet drejt në ekip, përcjell ORAinfo.

Ndërsa është një operacion shumë i vështirë, bisedimet janë zhvilluar.

Siç konfirmoi nga Alessandro Jacobone, Milani ka folur për Luis Alberto me agjentin e tij në dy raste të ndara.

Më e fundit ishte kur zgjidhën rinovimin e Davide Calabria, i cili do të nënshkruajë një marrëveshje katër-vjeçare.
Agjenti shpjegoi se playmaker është i gatshëm të provojë fatin e tij diku tjetër dhe madje ka kërkuar të largohet nga Lazio. Ai kaloi testet mjekësore para-sezonale sot dhe është një situatë për t’u sqaruar për Biancocelesti.

Presidenti i Lazio, Claudio Lotito, është i njohur për të qenë jashtëzakonisht i vështirë për të negociuar dhe kështu operacioni është shumë i vështirë.

Vlerësimi ka të ngjarë të jetë i lartë dhe mbase mënyra e vetme për ta ulur atë mund të jetë një homolog teknik (Alessio Romagnoli?). /ORAinfo/

TAGS