Habit Mariza Ikonomi: Më ofruan 400 mijë lekë të vjetra

Habit Mariza Ikonomi: Më ofruan 400 mijë lekë të vjetra

Këngëtarja e dashur për publikun, Mariza Ikonomi e ftuar në emisionin `Shqipëria live´ në Top Channel , tregoi se çfarë I ka ndodhur dikur me këngën e saj, të titulluar `Pianoja ime´.

Mariza ka rrëfyer se asaj i kishin ofruar një shumë prej 400 mijë lekësh të vjetra, në këmbim të së drejtës së autorit. Kjo ka ndodhur në vitin 2000 kur dhe është publikuar kënga.

Në debatin për të drejtën e autorit, artistët e ftuar në studio ngritën shqetësimin për mosrespektimin e pronës së tyre artistike.

TAGS