Giroud i thotë ‘PO’ Milanit, këto janë detajet e fundit

Giroud i thotë ‘PO’ Milanit, këto janë detajet e fundit

Olivier Giroud ka pranuar ofertën e kontratës së AC Milan dhe tani agjentët e tij janë në punë për ta liruar atë nga Chelsea.

Sipas asaj që Gianluca Di Marzio i ka thënë Sky Italia, Giroud tashmë ka pranuar ofertën e Milanit për një kontratë dy-vjeçare me vlerë 5 milionë euro bruto në sezon, përcjell ORAinfo.

Tani ajo që mbetet është që sulmuesi 34-vjeçar të lirohet nga Chelsea sepse Rossonerët nuk kanë ndërmend të paguajnë një tarifë transferimi për ta transferuar atë.

Agjentët e qendërsulmuesit francez janë në punë për të siguruar që klubi londinez të respektojë angazhimin që ata kanë bërë me lojtarin: për ta lënë atë të largohet në një transferim falas në një klub jashtë vendit.

Zhvillimet priten në ditët në vijim në lidhje me situatën, ndërsa ndërkohë Giroud është i zënë me Francën në Kampionatin Evropian ndërsa ata hapin turneun e tyre kundër Gjermanisë sonte. /ORAinfo/

TAGS