Giroud e dëshiron kalimin të MIlan, e bën edhe këtë lëvizje

Giroud e dëshiron kalimin të MIlan, e bën edhe këtë lëvizje

Olivier Giroud dëshiron të bashkohet me AC Milan këtë verë dhe shoqëruesit e tij janë duke punuar me Chelsea për ta realizuar atë.

Kanë qenë disa ditë konfuze për të ardhmen e Giroud pasi sulmuesi francez dukej se ishte gati të binte dakord për një marrëveshje me Milanin si një agjent i lirë pasi kontrata e tij po skadonte më 30 qershor.

Por më pas Chelsea njoftoi se ata kishin shkaktuar opsionin e tyre të një viti, duke e mbajtur atë në Stamford Bridge deri në vitin 2022, përcjell ORAinfo.

Që atëherë megjithëse një numër burimesh kanë raportuar se Giroud ka ende të ngjarë të largohet këtë verë.

Sipas të fundit nga gazetari Nicolo Schira, zgjedhja e parë për 34-vjeçarin është ende një lëvizje në Milano, i cili ka ofruar një marrëveshje dy-vjeçare me vlerë 4 milionë euro neto në sezon.

Tani Giroud dhe agjenti i tij kanë nisur të kërkojnë dritë të gjelbër nga Chelsea që të lejojnë të largohet pa një tarifë transferimi, siç ishte premtuar në rast se ky kalon në një klub të huaj. /ORAinfo/

TAGS