Gazetari i njhohur zbulon ofertën e Mianit për yllin e madh

Gazetari i njhohur zbulon ofertën e Mianit për yllin e madh

Milan do të përballet me negociata shumë të vështirë nëse dëshirojnë të përfundojnë nënshkrimin e Nikola Vlasic nga CSKA Moscow.

Duke folur në kanalin e tij në YouTube, Carlo Pellegatti (përmes MilanNews) konfirmoi se disa operacione janë afër përfundimit pasi Chelsea dhe Milan kanë përfunduar një marrëveshje për Olivier Giroud, i cili do të jetë në Itali sot pasdite, përcjell ORAinfo.

Nënshkrimi tjetër që është afër kalimit të vijës është mbrojtësi i majtë Fode Ballo-Toure i Monakos, i cili është pothuajse një lojtar i Milanit tani.

Negocimi është duke u finalizuar dhe detajet përfundimtare janë përcaktuar, që do të thotë që brenda 24-48 orëve ai duhet të arrijë.

Pastaj është çështja Nikola Vlasic, i cili është njeriu që drejtuesit e Rossonerëve janë duke pritur të marrin numrin 10, por CSKA nuk është e interesuar në huanë prej 5 milionë euro plus 20 milionë euro detyrim për të blerë në rast kualifikimi për në Champions League dhe 4 milionë bonuse të ofruara nga Milano.

Milan duhet të paguajë 30 milionë euro para të gatshme pasi kjo është ajo që klubi rus do të dëshironte, si dhe ta shesë atë përfundimisht, por Diavolo nuk dëshiron t’i investojë këto para të gjitha së bashku. Mund të ndodhë që Vlasic më vonë të bëhet një mundësi r vonë në treg. /ORAinfo/

TAGS