Futboll/ Çudia në ndeshjen e femrave. I bie shamia nga koka, zbulohet mashtrimi

Futboll/ Çudia në ndeshjen e femrave. I bie shamia nga koka, zbulohet mashtrimi

Çuditë në futbollin botëror nuk kanë të sosur. Edhe pse sot thuajse gjithçka filmohet, sërish ka përpjekje për të mashtruar. Një mashtrim i tillë ndodhi gjatë ndeshjes së skuadrës së femrave Jordanisë dhe Iranit.
Teksa ndeshja shkoi me penallti, futbollistët e Jordanisë panë që në portën e Iranit ishte një burrë dhe jo një vajzë. Ai u kuptua pasi gjatë hedhjes iu hoq shamia nga koka.
Menjëherë pas ndeshjes, Federata e Futbollit të Jordanisë iu ankua FIFA-s duke kërkuar prej këtij organizmi që të hetojë dhe të marrë masa ndaj iranianëve për shkelje të rregullave me të dyja këmbët.


TAGS