Fundi i një epoke! Shakohoxha, s’do komentojë më ndeshje. Kandidon për president të FSHF-së

Fundi i një epoke! Shakohoxha, s’do komentojë më ndeshje. Kandidon për president të FSHF-së

Finalja e Europianit mes Anglisë dhe Italisë, do të jetë e ndeshja e fundit që gazetari sportiv Dritan Shakohoxha do të komentojë. Ky vendim u konfirmua nga vetë Shakohoxha teksa po komentonte gjysmë-finalen e luajtur në Uembli mes Anglisë dhe Danimarkës.


Në moshën 52-vjeçare, duket se ka vendosur që të ndërmarrë një tjetër sfidë, por duke qëndruar gjithmonë brenda kuadrit sportiv. Mësohet se ai do të kandidojë në zgjedhjet e ardhshme për president të Federatës Shqiptare të Futbollit, ndërsa ende nuk dihet se cilët do të jenë sfidatët e tij.

Aktualisht posti mbahet nga Armand Duka, por ende nuk ka kandidatura të tjera për kreun e FSHF-së, zgjedhjet për të cilin do të mbahen gjatë vitit të ardhshëm.

TAGS